Omkara Lollipop P (ES)
MCO n24
black spotted tabby

Pierwsza w Polsce kotka poly maine coon, która zapoczątkowała tą wspaniałą, prawdziwie dziką odmianę kotów maine coon w naszym kraju!!!

 

Rodzice:
Ojciec: Orlando Loving Bear (CZ)
Matka: Mystery Coon's Wea P of Guldfakse (DK)

 

Nasza Lollipop jest kotką bardzo wyjątkową nie tylko ze względu na swoje wspaniałe, ujmujące, zawsze wesołe usposobienie, niepowtarzalne, znakomite pochodzenie oraz wyjatkową inteligencję jaka jest u niej zauważalna. Lolli jest wyjątkowa i niepowtarzalna przede wszystkim ze względu na wspaniałą cechę jaką posiada a mianowicie dodatkowy kciuk w przednich łapkach oraz dodatkowy paluszek w łapkach tylnych. Lollipop jest pierwszą w Polsce kotką poly i podobnie jak rysie posiada dodatkowe palce w łapkach przystosowujace ją lepiej do otoczenia, gdyż łapka z dwoma kciukami jest bardziej sprawna manualnie. Chcesz wiedzieć więcej o kotach poly czytaj...

Galeria Lollipop

Tutaj możesz zobaczyć jej rodowód

Felv: negativ (-), Fiv: negativ (-)
Jak polidaktyl Maine coon trafił do Polski:

  Kiedy w 2008 roku dość intensywnie wertowałam interenet w poszukiwaniu tzw. świeżej krwi dla mojej hodowli a inaczej mówiąc poszukując pieknej w typie kotki maine coon trafiłam na stronę holenderskiej hodowli.
Przeglądając kolejne strony tej hodowli natknęłam się na zakładkę p.t polidaktyl . Nie wiedząc dokładnie o jakim polidaktylu mogliby pisać i czym właściwie jest taki polidaktyl zaczęłam wnikliwie czytać wszystkie zamieszczone tam informacje i im więcej dowiadywałam się o polidaktylach maine coon tym większego doznawałam uniesienia.
Kiedy skończyłam czytać wiedziałam, że zrobię wszystko aby sprowadzić i zapoczątkować w Polsce tą wspaniałą, unikalną już dzisiaj odmianę kotów maine coon. Polidaktyle maine coon obecnie są unikalnymi przez co również bardzo wyjątkowymi i ekskluzywnymi kotami i aż trudno uwierzyć, że znakomita większość najwspanialszych dzisiaj linii tej rasy wywodzi się w prostej linii od polidaktyli.

Kiedy uznano rasę maine coon, polidaktyle stanowiły aż 40% osobników w tej rasie. Niestety większość hodowli eliminowała je z rozrodu, mylnie uważając, że dodatkowy palec jest defektem i tym samym doprowadzajac do obecnej sytuacji, gdzie polidaktyle maine coon stały się kotami nielicznymi. Działania te jednak nie spowodowały wyniszczenia polidaktyli w rasie maine coon a raczej wyniosły je na piedestał tworząc z nich tzw. diamenty tej rasy. Zawdzięczamy to hodowcom pasjonatom którzy zaciekle walczyli aby te wspaniałe koty nie wyginęły i świadomie wprowadzali koty poly do swoich programów hodowlanych. Hodowcy ci zauważyli bowiem, że ta odmiana kotów maine coon charakteryzuje się masywniejszym kośćcem, niejednokrotnie większym wzrostem, lepszym zdrowiem i odmiennym zachowaniem, niż pozostałe standardowe koty maine coon. Historia mówi, że koty te dokarmiały swoje ludzkie rodziny złowionymi przez siebie i przynoszonymi do domów rybami. Pamiętać bowiem należy, że warunki panujące w stanie Maine skąd wywodzą się maine coony były bardzo trudne gdyż ostre, śnieżne zimy bardzo utrudniały życie zarówno ludziom jak i zwierzętom a sami osadnicy byli bardzo ubogą klasą społeczną, żeby nie powiedzieć wręcz biedną.


Wielu hodowców uważa, że to nie możliwe aby dodatkowy palec wpływał na usposobienie kotów i że jest to tylko tzw. chwyt reklamowy aby wypromować tą odmianę kotów. Koty te jednak w rzeczywistości są bardziej bystre, ich zachowania wykazują logiczne rozumowanie a ich usposobienie jest pogodne. Śmiało można więc powiedzieć, że poly są zawsze zadowolone i uśmiechnięte, przez co również bardziej skore do zabawy.
Pisząc to przekazuję osobiste spostrzeżenia wynikające z moich codziennych obserwacji podczas kilkuletniego już obcowania z tymi wspaniałymi kotami. Wszyscy polscy hodowcy, którzy wyrażają odmienne informacje na temat polidaktyli maine coon swoje mylne osądy biorą z tzw. polskiego zamiłowania do osądzania wszystkiego i wszystkich nawet bez posiadania rzeczywistej wiedzy na ten temat, kierując się zasadą, że dobre jest tylko to co jest znane.
Polska jest niestety jeszcze, jednym z bardzo nielicznych krajów w którym nie ma organizacji uznającej koty poly maine coon na równi z maine coonem standardowym. Są już jednak światowe organizacje felinologiczne które uznały polidaktyle w tej rasie. Biorąc powyższe pod uwagę oraz ludzką skłonność do chodzenia utartymi drogami trudno raczej się dziwić, że aż do dziś koty poly maine coon nie były znane oraz hodowane w Polsce. Starając się zmienić powyższy stan rzeczy w naszym kraju i troszkę dla przekory pozostałym bardzo radykalnym polskim hodowcom ,) , tym bardziej postanowiłam sprowadzić poly do Polski i rozpowszechnić go aby był równie popularny jak kot standardowy.


Jak dotąd w Polsce powstały tylko trzy hodowle tych wspaniałych kotów. Dwie z nich swój początek zawdzięczają naszej wspaniałej Lolli od której wywodzą się kolejne hodowlane kotki poly maine coon. One również przyczynią się do popularyzacji tych królewskich kotów w Polsce dając możliwość ludziom którzy zapragną takiego kota posiadać.

Obecnie dowiedziono, że posiadanie przez te koty dodatkowych palców nie jest defektem a naturalnym przystosowaniem do trudnych warunków otoczenia w jakich te koty żyły zanim trafiły do hodowli. Przystosowanie do otoczenia w postaci dodatkowego palca występuje również u wszystkich odmian rysi, ułatwiając im polowania.


Jeśli jesteś zainteresowany tymi wspaniałymi kotami i chciałbyś posiadać takiego wyjątkowego kota lub potrzebujesz uzyskać więcej informacji na ich temat zapraszamy na stronę o polidaktylach lub do osobistego kontaktu z hodowlami, które dysponują rzeczywistymi, rzetelnymi oraz bezpośrednimi informacjami na temat kotów poly maine coon oraz również okazyjnie kociętami poly w Polsce:

DUCH NOCY*PL

Bubu-coons*PL

Galeria pierwszych w Polsce kociaków poly maine coon© ALL RIGHTS RESERVED

 
duch nocy,hodowla kotów,maine coon,maine,coon,mainecoon,kocięta,kocieta,koty,kot, hodowla,hodowle,hodowcy,hodowca,rasowe,litter, mco,cattery,kittens,kitten,cats,cat,kätzchen,katzen,kocky,kotata,breeders,breeder,maincoon,mainkun,
miot,mioty,coonie,wurf,babies,babys,champion,syriusz,amstrong,amber rose,chantal